Company
Innovations
Products
The picture may show a similar product.
Part No.: 32289 000
adapter 63 A, 1 mounting rail
63 x 182
no longer available
| Product group | 05 |
| Subgroup | 09 |
| pack size | 4 |
| EAN | 4021267322892 |
Standards
IEC 61439-1:2020
UL 508
Approvals
CSA , UL
type number: 4063
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
CCC approval: no certification required
| Details IEC | |
| Standards | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Electrical data IEC | |
| rated current (IEC): | 63 A |
| rated voltage (IEC) AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 800 V |
| rated surge voltage Uimp : | 6 kV |
| Details UL | |
| Standards | |
| UL 508 |
| Mechanical data | |
| W x H x D: | 63 x 182 x 50 |
| weight: | 30,7 kg/100 |
| poles: | 3-pole |
|
For safe mechanical and electrical connection of all commercially available switchgear to the busbar system, with option to hold free leads, can be offset in the 5mm grid. |
|
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com