Innovaciones
Productos
La imagen puede mostrar un producto similar.
Part No.: 32289 000
adaptador de 63 A, 1 carril de montaje
63 x 182
no longer available
| grupo de producto | 05 |
| subgrupo | 09 |
| embalaje | 4 |
| EAN | 4021267322892 |
Normas
IEC 61439-1:2020
UL 508
homologaciónes
CSA , UL
tipo: 4063
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
Homologación CCC: no es obligatoria la certificación
| datos IEC | |
| Normas | |
| IEC 61439-1:2020 |
| datos electricos IEC | |
| intensidad de corriente nominal (IEC): | 63 A |
| tensión nominal (IEC) AC: | 690 V |
| tensión nominal de aislamiento Ui AC: | 800 V |
| tensión de pico Uimp: | 6 kV |
| datos UL | |
| Normas | |
| UL 508 |
| datos mecánicos | |
| An x A x P: | 63 x 182 x 50 |
| peso: | 30,7 kg/100 |
| Polaridad: | 3 polos |
|
For safe mechanical and electrical connection of all commercially available switchgear to the busbar system, with option to hold free leads, can be offset in the 5mm grid. |
|
Busca tu contacto
a la pagina de contactos
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com