L'Entreprise
Innovations
Produits
The picture may show a similar product.
Référence 32110 000
EQUES 60Classic
adaptateur de jeu de barres, 250 A
pour Siemens 3VL3, raccordement par le haut du système
108 x 172
pour Siemens 3VL3
Auslaufartikel; à remplacer par: 32977000
Système
60Classic
| Groupe de produits | 05 |
| Sous-groupe | 36 |
| Dimensions de l'emballage | 1 |
| EAN | 4021267321109 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
Normes
IEC 61439-1:2020
UL 508
Approbations
CSA , UL
Type: 60250.2
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
Homologation CCC: no certification required
| Details IEC | |
| Normes | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Electrical data IEC | |
| Courant assigné (IEC): | 250 A |
| Tension assignée (IEC) CA: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 800 V |
| Tension assignée de tenue aux chocs Uimp: | 6 kV |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 6,2 W.
(The power dissipation at full load would be 9,8 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
Les valeurs suivantes ont été vérifiées par des tests sous certaines conditions. Veuillez demander ces conditions à Wöhner avant de concevoir votre armoire. |
| min. permitted operation temperature | -40°C |
| Details UL | |
| Normes | |
| UL 508 |
| Electrical data UL | |
| rated current (UL): | 250 A |
| rated voltage (UL) AC: | 600 V |
| rated frequency (UL): | 50 / 60 Hz |
| Charactéristiques mécaniques | |
| L x H x P: | 108 x 172 x 26 |
| Poids: | 66,0 kg/100 |
| Pôles: | 3 pôles |
| Il doit y avoir un espace libre d'au moins 10 mm au-dessus de l'article pour le retirer du jeu de barres. | |
Trouver votre contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com