L'Entreprise
Innovations
Produits
The picture may show a similar product.
Référence 33362 000
CAPUS Panel
sectionneur avec fusibles à 3 pôles
vis M12, poignée rouge
NH 3, 630 A
for mounting plate
Système
Panel
| Groupe de produits | 15 |
| Sous-groupe | 12 |
| Dimensions de l'emballage | 1 |
| EAN | 4021267333621 |
| ECLASS 14.0 | 27371401 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 8.0 | EC001040 |
| ETIM 10.0 | EC001040 |
Normes
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
Approbations
IEC (CB)
Type: LTS-F630
EAC Type: NH
| for fuse links size: | NH 3 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| permitted power dissipation of the fuse-link: | 48 W |
| Details IEC | |
| Normes | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| Courant assigné (IEC): | 630 A |
| Tension assignée (IEC) CA: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| Tension assignée de tenue aux chocs Uimp: | 12 kV |
| Catégorie d'emploi CA: | AC-23 B (690V) AC-22 B (690V) AC-21 B (690V) |
| cond. short-circuit current with fuses (AC): | 80 kA / 690 V |
| approved wth fuse links of operation class: | gG |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 171,5 W.
(The power dissipation at full load would be 268,0 W.)
| Charactéristiques mécaniques | |
| L x H x P: | 330 x 290 x 302 |
| Poids: | 1280,0 kg/100 |
| Pôles: | 3 pôles |
| Mounting: | for mounting plate |
| Points de raccordement | |
| screw connection | |
| M12 | |
| Md min.: | 36,0 Nm |
| Md max.: | 44,0 Nm |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| lam. Cu width: | 20 - 40 mm |
| lam. Cu thickness: | 1 - 10 mm |
| Charactéristiques des matériaux | |
| halogen-free: | Yes |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
|
Device delivered without fuses |
|
| permitted power dissipation of the fuse-link: | 48 W |
33165
000
borne à étrier pour câbles Cu
150 - 300 mm²
pour: QCB-NH2, LTS-F 400, LTS 630
Plus
33352
000
cache pour espace de connexion
caches pour toutes les connexions, gris foncé
LTS-800, LTS-F 630
Plus
33347
000
contact de signalisation
1 n/c + 1 n/o, connecteurs enfichables 6,3 x 0,8
LTS, LTS-F
Plus
33349
000
mécanisme rotatif pour porte
jaune-rouge, sans poignée
avec verrouillage de porte cadenassable
pour: LTS-800, LTS-F 630
Plus
33381
000
axe de prolongement, longueur 550 mm
LTS-800, LTS-F 630
pour: LTS-800, LTS-F630
Plus
23924
000AD
axe de prolongement, longueur 300 mm
pour: S32 630 A - 3150 A
Plus
Trouver votre contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com