Společnost
Innovations
Produkty
Part No.: 33164 000
třmenová svorka pro měděné vodiče
120 - 240 mm²
pro QCB-NH2, LTS-F 400, LTS 630
| Produktová skupina | 09 |
| Podskupina | 51 |
| velikost balení | 1 |
| EAN | 4021267331641 |
| ECLASS 14.0 | 27142190 |
| ETIM 5.0 | EC002498 |
| ETIM 8.0 | EC002498 |
| ETIM 10.0 | EC002498 |
Standardy
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
EAC Type: AC-A
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
Elektrické údaje
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 0,0 W.
(The power dissipation at full load would be 0,0 W.)
| Mechanické údaje | |
| hmotnost: | 10,6 kg/100 |
| Terminal points | |
| min. cross-section: | 120 mm² |
| max. cross-section: | 240 mm² |
| rm: | 120 - 240 mm² |
| f + AE: | 120 - 240 mm² |
| (f + AE may not fit with max. cross-section) | |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| lam. Cu width: | 16 - 21 mm |
| lam. Cu thickness: | 1 - 10 mm |
| Vlastnosti materiálu | |
| halogen-free: | Yes |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
|
determined by main product |
|
33361
000
CAPUS Panel
odpínač s pojistkami, 3-pólový
šroub M10, červená rukojeť
NH 2, 400 A
for mounting plate
Více
33339
000
CAPUS Panel
odpínač s pojistkami, 3-pólový
šroub M10, černošedá rukojeť
NH 2, 400 A
for mounting plate
Více
33202
000
QUADRON Panel
pojistový odpínač NH velikost 2, 400 A, montáž na panel
šroub M10
for mounting plate
Více
33331
000
QUADRON Panel
NH pojistkový odpínač velikost 2, 400 A, montáž na panel
šroub M10
with electronic fuse monitoring
for mounting plate
Více
33150
000
QUADRON Panel
NH pojistkový odpínač velikost 2, 400 A, montáž na panel
šroub M10
with electromechanical fuse monitoring
for mounting plate
Více
33161
000
QUADRON 60Classic
NH pojistkový odpínač velikost 2, 400 A, montáž na sběrnici, připojení horní / spodní
šroub M10
with electromechanical fuse monitoring
připojení shora nebo zdola
pro přípojnici: 12, 20, 30 x 10 a profilové přípojnice
Více
33602
000
QUADRON 60Classic
NH pojistkový odpínač velikost 2, 400 A, montáž na sběrnici, připojení horní / spodní
šroub M10
připojení shora nebo zdola
pro přípojnici: 12, 20, 30 x 10 a profilové přípojnice
Více
33326
000
QUADRON 60Classic
NH pojistkový odpínač velikost 2, 400 A, montáž na sběrnici, připojení horní / spodní
šroub M10
with electronic fuse monitoring
připojení shora nebo zdola
pro přípojnici: 12, 20, 30 x 10 a profilové přípojnice
Více
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com