Inovações
Produtos
A imagem pode mostrar um produto similar.
Código da peça: 33029 000A
QUADRON 185Power
in-line fuse switch-disconnector 910 A
size 3, 3-pole switchable
200 mm width connection
para barramentos 80, 100, 120 x 10
coming soon
Sistema
185Power
| Grupo de produto | 12 |
| Subgroup | 55 |
| Unidade por pacote | 1 |
| EAN | 4021267330293 |
| ECLASS 14.0 | 27142108 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 8.0 | EC001046 |
| ETIM 10.0 | EC001046 |
Standards
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
Número de tipo: QA185-910/3-WI
| for fuse links size: | NH 3 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| permitted power dissipation of the fuse-link: | 48 W |
| Dados IEC | |
| Standards | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Dados elétricos IEC | |
| Corrente de medição (IEC): | 910 A |
| Tensão de medição (IEC) AC: | 400 V |
| Tensão nominal de isolamento: | 1000 V |
| Tensão suportável nominal de impulso Uimp: | 12 kV |
| Utilisation category AC (IEC 60947-3) : | AC-22B (400 V / 910 A) |
| cond. short-circuit current with fuses (AC): | 50 kA / 400 V (910 A) |
| approved wth fuse links of operation class: | gTr |
| Corrente nominal admissível de curta duração Icw (1,0 s) max.: | 50 kA |
| Icw approved with: | Trennmesser |
| short-circuit strength when protected by fuses: | 50 kA |
| Dados adicionais IEC | |
|
The following values have been verified with tests under certain conditions. Please ask Wöhner for this conditions before designing your panel. |
| min. permitted operation temperature | -25°C |
| max. permitted operation temperature | 55°C |
| Dados mecânicos | |
| L x A x P: | 99 x 779 x 175 |
| Peso: | 870,0 kg/100 |
| Polaridade: | 3 polos |
| para barramentos: | 80, 100, 120 x 10 |
| CT can be integrated in the device: | nein |
| CT can be integrated in the CT module: | nein |
| front degree of protection: | IP30 |
| Montagem de instalação vertical: | Sim |
| Material properties | |
| halogen-free: | Yes |
| permitted power dissipation of the fuse-link: | 48 W |
Encontre sua pessoa de contato
Para a página de contato
Wöhner Sistemas
Eletrotécnicos Ltda.
Rua Antônio Galvão Pacheco, 185
18550-612, Boituva/SPl
Brasil
Linha direta de pedidos (Alemanha)
+49 9563 751 125
order@woehner.de
Linha direta de tecnologia (Alemanha)
+49 9563 751 508
support@woehner.com