The picture may show a similar product.
订货号 23101 000AD
CAPUS Panel
转换开关,3 极
螺钉 M8
160 A
for mounting plate
BB32-160/3
系统
Panel
| 产品组 | 14 |
分组 |
32 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267231019 |
| ECLASS 14.0 | 27371403 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 10.0 | EC001040 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
型号: BB32-160/3P
EAC Type: LTS
| 尺码: | 1 |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 160 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 8 kV |
| rated short-time withstand current Icw (0.1 s) max.: | 9 kA |
| rated making capacity: | 10 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 15.0 W.
(The power dissipation at full load would be 23.4 W.)
| 使用类别 参阅数据表(下载) |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 206 x 140 x 244 |
| 重量: | 260.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| Mounting: | for mounting plate |
| 正面防护等级: | IP20 |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
all poles switched at the same time
|
操作转换开关时越过0 |
|
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn