The picture may show a similar product.
订货号 23121 000AD
CAPUS Panel
转换开关,3 极 + N
螺钉 M6
160 A
N 在右侧
for mounting plate
BB32-160/3+N
系统
Panel
| 产品组 | 14 |
分组 |
32 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267231217 |
| ECLASS 14.0 | 27371403 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 10.0 | EC001040 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
型号: BB32-160/3P+N
EAC Type: LTS
| 尺码: | 1 |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 160 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 8 kV |
| rated short-time withstand current Icw (0.1 s) max.: | 9 kA |
| rated making capacity: | 10 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 96.3 W.
(The power dissipation at full load would be 150.4 W.)
| 使用类别 参阅数据表(下载) |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 206 x 140 x 244 |
| 重量: | 280.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极+N |
| Mounting: | for mounting plate |
| 正面防护等级: | IP20 |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
N is switched leading when switched on, lagging when switched off
|
操作转换开关时越过0 |
|
23941
000AD
CAPUS Panel
连接组件
带接线端子盖
适用于: BB32 160 A 3P+N
更多
23935
000AD
CAPUS Panel
连接空间盖罩
用于覆盖所有连接,深灰色
适用于: BB32 160 A
更多
23922
000AD
延长轴,300 mm 长
适用于: S32 160 A
更多
23932
000AD
CAPUS Panel
门耦合旋转手柄
墨灰色,不带手柄
带门联锁,可配挂锁
适用于: BB32 160 A
更多
23920
000AD
信号开关
1 常开触点+ 1 常闭触点,插接端子 6.3 x 0.8
适用于: S32 160 A
更多
23921
000AD
信号开关
1 常开触点+ 1 常闭触点,插接端子 6.3 x 0.8
适用于: S32 250 A / 400 A / 630 A / 1000 A / 1250 A / 1600 A / 2500 A / 3150 A
更多
23957
000AD
CAPUS Panel
锁定装置,用于直接操作
适用于: S32-1
新型
更多
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn