The picture may show a similar product.
订货号 32070 000AC
EQUES 60Classic
母线转接器 250 A,3 极
with laminated copper (top), with UL approval
105 x 200
phase distance 35 mm
上端连接至系统
适用于 ABB T3, T4, XT3, XT4 / Eaton NZM2 / Schneider Electric NSX 250 / Siemens 3VA12, 3VA20, 3VA21, 3VA22
适用母线 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 和异型母线
系统
60Classic
| 产品组 | 05 |
分组 |
36 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267320706 |
| ECLASS 14.0 | 27370304 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 10.0 | EC001531 |
标准
IEC 61439-1:2020
认证许可
for UL feeder circuits >250V
型号: EQ60-3-UL-250/105
CCC 认证: 无需强制认证
| Details IEC | |
| 标准 | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 250 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 800 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 6 kV |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 22.2 W.
(The power dissipation at full load would be 34.6 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| 最小允许工作温度 | -40°C |
| for UL feeder circuits >250V |
| Electrical data UL | |
| 额定电流 (UL): | 250 A |
| SCCR protected max.: | 65 kA |
| 电气数值 | |
| 短路电流额定值: |
65 kA with any DIVQ/7 circuit breaker 250 A / 480V AC
25 kA with any DIVQ/7 circuit breaker 250 A / 600V AC |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 105 x 200 x 35 |
| 重量: | 87.4 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| 适用母线: | 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 和异型母线 |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
| There must be a clearance of at least 10 mm above the article to remove it from the busbar system. | |
|
断路器承载转接器的短路保护 |
|
| for UL feeder circuits >250V |
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn