The picture may show a similar product.
订货号 33307 000
QUADRON Panel
Class J 熔断器支持件
Class J 级 / 3 极, 连接端子 150 mm²
200 A / 600 V (41x146)
for mounting plate
下一页: 33409000
系统
Panel
| 产品组 | 16 |
分组 |
12 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267333072 |
| ECLASS 14.0 | 27142190 |
| ETIM 5.0 | EC002705 |
| ETIM 5.0 | EC002705 |
| ETIM 10.0 | EC002705 |
标准
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014
IEC 60269-2:2013 + A1:2016, Fuse system H
UL 4248-8
UL 4248-1
认证许可
CSA , UL
for UL feeder circuits >250V
型号: JC200
EAC Type: AJC
UL 文件: E230163, UL 类别 (适用美国) : IZLT https://www.ul.com
UL 文件: E230163, UL 类别 (适用加拿大) : IZLT7 https://www.ul.com
CSA 文件: 110285, CSA 等级: 3211-37 https://directories.csa-international.org
| for fuse links size: | Class J 200 A |
| fuse links acc. to standard: | UL 248-8 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 22 W |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014 IEC 60269-2:2013 + A1:2016, Fuse system H |
电气数值
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 4.7 W.
(The power dissipation at full load would be 7.4 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| 最小允许工作温度 | -40°C |
| 适用J级 熔断器 110- 200A 符合 UL 248-8标准(41x146) |
| Details UL | |
| 标准 | |
|
UL 4248-8
UL 4248-1 |
| for UL feeder circuits >250V | |
| suitable for field-installed conductors |
| Electrical data UL | |
| 额定电流 (UL): | 200 A |
| 额定电压 (UL) AC: | 600 V |
| rated frequency (UL): | 50 / 60 Hz |
| 额定电压 (UL) DC: | 600 V |
| for wires UL: | Cu 75°C |
| SCCR: | 200 kA |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 210 x 255 x 117 |
| 重量: | 405.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| Mounting: | for mounting plate |
| 连接端 | |
| Buchsenklemme | |
| screw drive: | S8 |
| wire stripping: | 30 mm |
| Md min.: | 16.0 Nm |
| Md max.: | 16.0 Nm |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| 最小横截面积: | AWG 8 |
| max. cross-section UL: | MCM 300 |
| torque (UL): | 142 lb-in |
| for wires UL: | Cu 75°C |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
|
通过可插接盖罩实现防触摸保护。 |
|
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 22 W |
| for UL feeder circuits >250V | |
03219
000A
圆筒形帽熔断体 125 A
-Mersen-
600 V AC, fast acting
Class J, 41x146
更多
03220
000A
圆筒形帽熔断体 150 A
-Mersen-
600 V AC, fast acting
Class J, 41x146
更多
03221
000
圆筒形帽熔断体 175 A
-Mersen-
600 V AC, fast acting
Class J, 41x146
更多
03222
000
圆筒形帽熔断体 200 A
-Mersen-
600 V AC, fast acting
Class J, 41x146
更多
03233
000
圆筒形帽熔断体 125 A
-Mersen-
600 V AC, time delay
Class J, 41x146
更多
03234
000
圆筒形帽熔断体 150 A
-Mersen-
600 V AC, time delay
Class J, 41x146
更多
03235
000
圆筒形帽熔断体 175 A
-Mersen-
600 V AC, time delay
Class J, 41x146
更多
03236
000
圆筒形帽熔断体 200 A
-Mersen-
600 V AC, time delay
Class J, 41x146
更多
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn