Innovazioni
Prodotti
The picture may show a similar product.
Cod.art.: 31196 000
Fusibile cilindrico 50 A
400 V, gG
14 x 51
| gruppo di prodotto | 22 |
| sottogruppo prodotto | 21 |
| pz/ conf. | 10 |
| EAN | 4021267311964 |
| ECLASS 14.0 | 27142002 |
| ETIM 5.0 | EC002704 |
| ETIM 8.0 | EC002704 |
| ETIM 10.0 | EC002704 |
Norme
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014
IEC 60269-2:2013 + A1:2016, Fuse system F
| grandezza: | 14x51 |
| Details IEC | |
| Norme | |
|
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014 IEC 60269-2:2013 + A1:2016, Fuse system F |
| Electrical data IEC | |
| corrente nominale (IEC): | 50 A |
| tensione nominale (IEC) AC: | 400 V |
| operation class | gG |
| potere di interruzione AC | 120 kA |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 3,0 W.
(The power dissipation at full load would be 4,7 W.)
| Valori meccanici | |
| L x A x P: | 14 x 14 x 51 |
| peso: | 1,9 kg/100 |
| Proprietà materiali | |
| Material: | Porcelain |
| halogen-free: | Yes |
Trova il tuo contatto
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com