Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 03668 000
neutrální vodič 160 A, odpojitelný
oboustranně třmenová svorka
délka 120 mm
for mounting plate
System
Panel
| Produktová skupina | 10 |
| Podskupina | 65 |
| velikost balení | 10 |
| EAN | 4021267036683 |
| ECLASS 14.0 | 27141190 |
| ETIM 5.0 | EC002498 |
| ETIM 8.0 | EC002498 |
| ETIM 10.0 | EC002498 |
Standardy
IEC 61439-1:2020
EAC Type: AC-P
CCC schválení: certifikace není vyžadována
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Elektrické údaje IEC | |
| Jmenovitý proud (IEC): | 160 A |
| jmenovité napětí (IEC) AC: | 690 V |
| jmenovité napětí (IEC) DC: | 440 V |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 1,9 W.
(The power dissipation at full load would be 2,9 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
The following values have been verified with tests under certain conditions. Please ask Wöhner for this conditions before designing your panel. |
| max. povolené napětí (IEC) AC: | 800 V |
| max. povolené napětí (IEC) DC: | 800 V |
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 35 x 120 x 28 |
| hmotnost: | 19,2 kg/100 |
| póly: | 1-pólový |
| Mounting: | for mounting plate |
external connection 3 Nm
internal connection M 10 / 10 - 12 Nm
| Terminal points | |
| Md min.: | 2,4 Nm |
| Md max.: | 3,6 Nm |
| Vlastnosti materiálu | |
| halogen-free: | Yes |
| The insulation performance of the article depends on the installation conditions. | |
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com