Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 02564 000
napájecí svorka 2 póly
šrouby na obou stranách
for mounting plate
no longer available
System
Panel
| Produktová skupina | 10 |
| Podskupina | 65 |
| velikost balení | 5 |
| EAN | 4021267025649 |
| ECLASS 14.0 | 27141190 |
| ETIM 5.0 | EC002498 |
| ETIM 8.0 | EC002498 |
| ETIM 10.0 | EC002498 |
Standardy
IEC 61439-1:2020
EAC Type: AC-P
CCC schválení: certifikace není vyžadována
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Elektrické údaje IEC | |
| jmenovité napětí (IEC) AC: | 690 V |
| jmenovité napětí (IEC) DC: | 440 V |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 0,8 W.
(The power dissipation at full load would be 1,2 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
The following values have been verified with tests under certain conditions. Please ask Wöhner for this conditions before designing your panel. |
| max. povolené napětí (IEC) AC: | 800 V |
| max. povolené napětí (IEC) DC: | 800 V |
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 66 x 125 x 90 |
| hmotnost: | 27,6 kg/100 |
| póly: | 2-pólový |
| Mounting: | for mounting plate |
| Terminal points | |
| Not suitable for aluminium cables ! |
| Vlastnosti materiálu | |
| halogen-free: | Yes |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
79253
000
bariera
1-násobný, pro pojistku NH, montáž na přípojnici
NH 00
Více
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com