The picture may show a similar product.
订货号 33362 000
CAPUS Panel
隔离开关熔断器组,3 极
螺钉 M12,红色手柄
NH 3, 630 A
for mounting plate
系统
Panel
| 产品组 | 15 |
分组 |
12 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267333621 |
| ECLASS 14.0 | 27371401 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 5.0 | EC001040 |
| ETIM 10.0 | EC001040 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
认证许可
IEC (CB)
型号: LTS-F630
EAC Type: NH
| for fuse links size: | NH 3 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 48 W |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 630 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 12 kV |
| 使用等级 AC (IEC 60947-3): | AC-23 B (690V) AC-22 B (690V) AC-21 B (690V) |
| 带熔断器时的条件额定短路电流: | 80 kA / 690 V |
| 带熔断器测定的工作等级: | gG |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 171.5 W.
(The power dissipation at full load would be 268.0 W.)
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 330 x 290 x 302 |
| 重量: | 1280.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| Mounting: | for mounting plate |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| M12 | |
| Md min.: | 36.0 Nm |
| Md max.: | 44.0 Nm |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| lam. Cu width: | 20 - 40 mm |
| lam. Cu thickness: | 1 - 10 mm |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
|
Device delivered without fuses |
|
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 48 W |
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn