The picture may show a similar product.
订货号 31570 000
AMBUS 60Classic
熔断器支持件
适用熔断器 10 x 38,IEC 60269-6
单极,适用母线 30 x 5/10
适用母线 30 x 5, 10
不再供货
| 产品组 | 01 |
分组 |
46 |
| 包装件数 | 12 |
| EAN | 4021267315702 |
| ETIM 5.0 | EC002705 |
标准
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014
IEC 60269-2:2013 + A1:2016
UL 4248-1
UL 4248-19
认证许可
UL , CCC
型号: AEL10x38/PV-30
EAC Type: AEL
UL 文件: E230163, UL 类别 (适用美国) : IZLT2 https://www.ul.com
UL 文件2: E342576, UL 类别+ (适用美国) : IZMR2 https://www.ul.com
UL 文件: E230163, UL 类别 (适用加拿大) : IZLT8 https://www.ul.com
CCC认证: 2013010308657375
| for fuse links size: | 10x38 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / EN 60269-6 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 4 W |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014 IEC 60269-2:2013 + A1:2016 |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 30 A |
| 额定电压 (IEC) DC: | 1000 V |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 0.1 W.
(The power dissipation at full load would be 0.2 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| 最大电压 IEC DC: | 1050 V |
| 最小允许工作温度 | -20°C |
| 最大允许工作温度 | 60°C |
| Details UL | |
| 标准 | |
|
UL 4248-1
UL 4248-19 |
| Electrical data UL | |
| 额定电流 (UL): | 30 A |
| 额定电压 (UL) DC: | 1000 V |
| SCCR: | 33 kA |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 22.5 x 70 x 73 |
| 重量: | 6.1 kg/100 |
| 极数: | 1 极 |
| 适用母线: | 30 x 5, 10 |
| 连接端 | |
| cage clamp connection | |
| screw drive: | PZ2 |
| wire stripping: | 11 mm |
| min. cross-section: | 0.75 mm² |
| 最大横截面积: | 25 mm² |
| Md min.: | 2.0 Nm |
| Md max.: | 2.5 Nm |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| Not suitable for aluminium cables ! | |
| 产品的绝缘性能与安装条件有关。 | |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 4 W |
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn