Innovazioni
Prodotti
The picture may show a similar product.
Cod.art.: 32164 000
Adattatore 80 A, 1 guida
morsetti 16 mm² in alto
54 x 139
non più disponibile
| gruppo di prodotto | 05 |
| sottogruppo prodotto | 12 |
| pz/ conf. | 4 |
| EAN | 4021267321642 |
Norme
IEC 61439-1:2020
UL 508
Omologazioni
CSA , UL
type no.: 4080
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
Omologazione CCC : no certification required
| Details IEC | |
| Norme | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Electrical data IEC | |
| corrente nominale (IEC): | 80 A |
| tensione nominale (IEC) AC: | 690 V |
| tensione nominale di isolamento Ui AC: | 800 V |
| tensione di picco Uimp: | 6 kV |
| Details UL | |
| Norme | |
| UL 508 |
| Valori meccanici | |
| L x A x P: | 54 x 139 x 50 |
| peso: | 19.6 kg/100 |
| Poli: | 3 poli |
|
For safe mechanical and electrical connection of all commercially available switchgear to the busbar system, with option to hold free leads, can be offset in the 5mm grid. |
|
32901
000
Guida DIN, plastica
DIN EN 60715, larghezza 54 mm
35 x 54 x 8.5
Di Più
Trova il tuo contatto
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com