L'Entreprise
Innovations
Produits
for UL feeder circuits >250V
The picture may show a similar product.
Référence 31068 100A
fusible cylindrique 5 A
-Eaton-
600 V AC, time delay
Class CC
for motor load applications
| Groupe de produits | 22 |
| Sous-groupe | 31 |
| Dimensions de l'emballage | 10 |
| EAN | 4021267150280 |
| ECLASS 14.0 | 27142002 |
| ETIM 5.0 | EC002704 |
| ETIM 8.0 | EC002704 |
| ETIM 10.0 | EC002704 |
Normes
UL 248-1
UL 248-4
Approbations
CSA , UL
Type: LP-CC
UL file: E4273, UL category (for USA): JDDZ https://www.ul.com
CSA file: 53787, CSA class: 1422-02 https://directories.csa-international.org
| Taille: | Class CC |
| Details IEC | |
| Normes | |
| operation class | time delay |
| Details UL | |
| Normes | |
|
UL 248-1
UL 248-4 |
| Electrical data UL | |
| rated current (UL): | 5 A |
| rated voltage (UL) AC: | 600 V |
| rated frequency (UL): | 50 / 60 Hz |
| rated voltage (UL) DC: | 150 V |
| Icc: | 200 kA |
| SCCR: | 20 kA DC |
| Charactéristiques mécaniques | |
| L x H x P: | 10 x 10 x 38 |
| Poids: | 0,8 kg/100 |
| Charactéristiques des matériaux | |
| Material: | Porcelain |
| halogen-free: | Yes |
Trouver votre contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com