Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 32289 000
adaptér 63 A, 1 montážní lišta
63 x 182
no longer available
| Produktová skupina | 05 |
| Podskupina | 09 |
| velikost balení | 4 |
| EAN | 4021267322892 |
Standardy
IEC 61439-1:2020
UL 508
Schválení dle norem
CSA , UL
typové číslo: 4063
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
CCC schválení: certifikace není vyžadována
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Elektrické údaje IEC | |
| Jmenovitý proud (IEC): | 63 A |
| jmenovité napětí (IEC) AC: | 690 V |
| jmenovité izolační napětí Ui AC: | 800 V |
| jmenovité přepětí Uimp : | 6 kV |
| Detaily UL | |
| Standardy | |
| UL 508 |
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 63 x 182 x 50 |
| hmotnost: | 30,7 kg/100 |
| póly: | 3-pólový |
|
For safe mechanical and electrical connection of all commercially available switchgear to the busbar system, with option to hold free leads, can be offset in the 5mm grid. |
|
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com