Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 31546 000
válcová pojistka 16 A
1000 V DC, gPV
10 x 38
| Produktová skupina | 22 |
| Podskupina | 25 |
| velikost balení | 10 |
| EAN | 4021267315467 |
| ECLASS 14.0 | 27142002 |
| ETIM 5.0 | EC002704 |
| ETIM 8.0 | EC002704 |
| ETIM 10.0 | EC002704 |
Standardy
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014
IEC 60269-6:2010 + A1:2018
| velikost: | 10x38 |
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
|
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014 IEC 60269-6:2010 + A1:2018 |
| Elektrické údaje IEC | |
| Jmenovitý proud (IEC): | 16 A |
| jmenovité napětí (IEC) DC: | 1000 V |
| provozní třída | gPV |
| jmenovitá zkratová vypínací kapacita DC | 30 kA |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 1,3 W.
(The power dissipation at full load would be 2,1 W.)
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 10 x 10 x 38 |
| hmotnost: | 0,6 kg/100 |
| Vlastnosti materiálu | |
| Material: | Porcelain |
| halogen-free: | Yes |
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com