The picture may show a similar product.
订货号 32777 000A
EQUES 185Power
母线转接器 900 A
300 x 652, 上端/下端连接,螺钉连接
适用于 Schneider Electric Compact NS630B, NS800, NS1000, CompPacT NS800, NS1000
适用母线 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10
not suitable for systems with CrossLink protection modules
系统
185Power
| 产品组 | 05 |
分组 |
48 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267327774 |
| ECLASS 14.0 | 27370304 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 10.0 | EC001531 |
标准
IEC 61439-1:2020
UL 508
认证许可
UL
for UL feeder circuits >250V
型号: EQ185-A1000-S
EAC Type: EQ
UL 文件: E123577, UL 类别 (适用美国) : NMTR https://www.ul.com
UL 文件: E123577, UL 类别 (适用加拿大) : NMTR7 https://www.ul.com
CCC 认证: 无需强制认证
| Details IEC | |
| 标准 | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 900 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 800 V |
| 额定电压 (IEC) DC: | 800 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定绝缘电压 Ui DC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 12 kV |
| 额定冲击耐受电流 Ipk : | 106 kA |
| rated short-time withstand current Icw (0.5 s) max.: | 50 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 149.8 W.
(The power dissipation at full load would be 234.0 W.)
| mit Schneider Electric NS1000 bis 900A Verbindung unten einsetzbar! mit Schneider Electric NS1000 bis 1000A Verbindung oben einsetzbar! |
| Details UL | |
| 标准 | |
| UL 508 |
| for UL feeder circuits >250V |
| Electrical data UL | |
| 额定电流 (UL): | 800 A |
| 额定电压 (UL) AC: | 1000 V |
| rated frequency (UL): | 50 / 60 Hz |
| SCCR unprotected max.: | 50 kA |
| 3 cycles (without OPD) @ 1000 V AC |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 300 x 652 x 85 |
| 重量: | 2200.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| 适用母线: | 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10 |
| CT can be integrated in the device: | ja |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
|
断路器承载转接器的短路保护 |
|
| for UL feeder circuits >250V |
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn