The picture may show a similar product.
订货号 33719 000A
QUADRON 185Power
条形 NH 熔断器式隔离开关,160 A
尺寸 00,单极分断
螺钉M8,标准版
适用母线 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10
系统
185Power
产品优势
盖罩带有自动闭合的检测孔。
盖罩在关闭状态下可锁定。
| 产品组 | 12 |
分组 |
42 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267337193 |
| ECLASS 14.0 | 27142108 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 10.0 | EC001046 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
认证许可
IEC (CB) , CCC
型号: QU185-00
EAC Type: NH
| for fuse links size: | NH 000, NH 00 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 12 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 160 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 8 kV |
| 使用等级 AC (IEC 60947-3): | AC-22B (800 V / 63 A) |
| 带熔断器时的条件额定短路电流: | 100 kA / 690 V |
| 带熔断器测定的工作等级: | gG |
| 带熔断器时的分断能力: | 100 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 14.7 W.
(The power dissipation at full load would be 23.0 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| further utilisation category DC (IEC 60947-3): | DC-20B max. voltage between the fuses: 1000V visible information required: Do not switch under load. |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 |
| 最小允许工作温度 | -40°C |
| 最大允许工作温度 | 55°C |
| 用于运输和存储时的最小允许温度 | -40°C |
| 防护等级 IP20 正面, 取决于安装时的连接区域 |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 50 x 670 x 147 |
| 重量: | 211.4 kg/100 |
| 适用母线: | 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10 |
| 正面防护等级: | IP20 |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| M8 | |
| Md min.: | 8.0 Nm |
| Md max.: | 10.0 Nm |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | No |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 | |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 12 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
33728
000A
双转接器
适用于 2 个条形隔离开关,尺码 NH 00
适用母线: 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10
更多
33739
000A
挂钩
适用于无系统盖罩的母线系统
尺寸 00
适用于: QU185-00...
更多
33765
000A
CrossLink® 挂钩 IP20
适用于带防触摸保护功能的母线系统
尺寸 00
适用于: QU185-00...
更多
33734
000A
棱形端子
适用于 Cu 10 - 95 mm²
尺寸 00
适用于: Cu 10 - 95 mm²
更多
33725
000A
连接空间盖罩,标准版,下端连接
适用于 33704, 33705, 33719, 33724, 33773, 33774, 33775
尺寸 00
更多
33727
000A
连接空间盖罩,标准版,上端连接
适用于 33704, 33705, 33719, 33724, 33773, 33774, 33775
尺寸 00
更多
33113
000
侧面盖架
适用于正面盖罩
尺寸 00 - 3
更多
33758
000A
侧面条形支架
适用于正面盖罩
尺寸 00 - 3
更多
37904
000A
pin connector with RJ12 lead
3 m
to connect prewired in-line fuse switch-disconnectors with the current extension module 37100
新型
更多
37907
000A
pin connector with RJ12 lead
0.3 m
to connect prewired in-line fuse switch-disconnectors with the current extension module 37100
新型
更多
37905
000A
pin connector with RJ12 lead
1.5 m
to connect prewired in-line fuse switch-disconnectors with the current extension module 37100
新型
更多
37903
000A
pin connector
for independent assembly of RJ12 cables
新型
更多
37906
000A
pin connector with RJ12 lead
0.6 m
to connect prewired in-line fuse switch-disconnectors with the current extension module 37100
新型
更多
37901
000A
连接组件
spring connector strip with 6 x 0.5 mm² leads
for internal wiring of CTs / measuring transformers
短期内将供货
更多
33303
000A
333 mV 电流互感器,100 A
size CT3
精度等级 0.5
更多
33305
000A
333 mV 电流互感器,100 A
size CT3
2.5 VA / 精度等级 1
更多
33290
000A
333 mV 电流互感器,150 A
size CT3
2.5 VA / 精度等级 0.5
更多
33291
000A
333 mV 电流互感器,150 A
size CT3
2.5 VA / 精度等级 1
更多
33741
000
电流互感器 80 A / 5 A
size CT3
2.5 VA / 精度等级 1
尺寸 00
更多
33742
000
电流互感器 150 A / 5 A
size CT3
2.5 VA / 精度等级 1
尺寸 00
更多
33744
000
电流互感器 150 A / 5 A
size CT5
1.5 VA / 精度等级 1
尺寸 00 - 3
更多
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn