The picture may show a similar product.
订货号 37717 000A
QUADRON 185Power
条形 NH 熔断器式隔离开关,400 A
尺寸 2,单极分断
螺钉 M12
prewired with 3x measuring transformers 400 A / 333 mV, accuracy class 1, with 6-pole plug connection from behind
适用母线 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10
新型
系统
185Power
产品优势
盖罩带有自动闭合的检测孔。
盖罩在关闭状态下可锁定。
| 产品组 | 12 |
分组 |
64 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267377175 |
| ECLASS 14.0 | 27142108 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 10.0 | EC001046 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
型号: QU185-2 Pre-Assembled
| for fuse links size: | NH 2 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 34 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 400 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 690 V |
| accuracy class (current): | 1 |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 8 kV |
| 使用等级 AC (IEC 60947-3): | AC-23B 400A/400V |
| 带熔断器时的条件额定短路电流: | 100 kA / 690 V |
| 120 kA / 500 V | |
| 80 kA / 800 V (200A) | |
| 带熔断器测定的工作等级: | gG |
| 带熔断器时的分断能力: | 120 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 38.4 W.
(The power dissipation at full load would be 60.0 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| further utilisation category DC (IEC 60947-3): | DC-20B max. voltage between the fuses: 1000V visible information required: Do not switch under load. |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 |
| 最小允许工作温度 | -40°C |
| 最大允许工作温度 | 55°C |
| 用于运输和存储时的最小允许温度 | -40°C |
| 防护等级 IP20 正面, 取决于安装时的连接区域 |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 100 x 687 x 189 |
| 重量: | 543.0 kg/100 |
| 极数: | 3 极 |
| 适用母线: | 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10 |
| 正面防护等级: | IP20 |
| degree of protection when open: | IP10 |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| M12 | |
| screw drive: | SW18 |
| Md max.: | 30.0 Nm |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 | |
|
The terminal compartment cover 33733 is always needed for the connection at top and when using cable lugs. |
|
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 34 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
33740
000A
挂钩
for busbar systems without protection modules
尺寸 1 - 3
适用于: QU185-1..., QU185-2..., QU185-3..., CRL185-..., EQ185-A320-...
更多
33738
000A
CrossLink® 挂钩
适用于带 CrossLink® 防触摸保护功能的母线系统
尺寸 1 - 3
适用于: QU185-1..., QU185-2..., QU185-3..., CRL185-..., EQ185-A320-...
更多
33156
000
信号开关
同时适用于 250 V AC / 5 A, 30 V DC / 4 A
更多
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn