The picture may show a similar product.
订货号 33631 000A
QUADRON 185Power Speed
条形 NH 隔离开关熔断器组,尺寸 1
上端连接 M12
double-breaking
operator independent switching (snap-action mechanism)
适用母线 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10
accessory required for busbar mounting
停产产品
系统
185Power
产品优势
When the cover is open, all touchable parts are voltage-free
Operator-independent switching
Lockable cover with double-bit lock
Mixed installation with all components 185Power
Can be sealed when switched on or off
Can be locked with up to 3 padlocks when switched off
| 产品组 | 18 |
分组 |
53 |
| 包装件数 | 1 |
| EAN | 4021267336318 |
| ECLASS 14.0 | 27142108 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 5.0 | EC001046 |
| ETIM 10.0 | EC001046 |
标准
IEC 60947-1:2020
IEC 60947-3:2020 AC ratings only
认证许可
IEC (CB)
型号: QS185-1
EAC Type: NH
| for fuse links size: | NH 1 |
| fuse links acc. to standard: | IEC / HD 60269-2 |
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 32 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
| Details IEC | |
| 标准 | |
|
IEC 60947-1:2020 IEC 60947-3:2020 AC ratings only |
| Electrical data IEC | |
| 端部供电(IEC): | 250 A |
| 额定电压(IEC)AC: | 800 V |
| 额定电压 (IEC) DC: | 800 V |
| rated isolation voltage Ui AC: | 1000 V |
| 额定绝缘电压 Ui DC: | 1000 V |
| 额定冲击耐受电压 Uimp: | 12 kV |
| 使用等级 AC (IEC 60947-3): | AC-23B (690 V / 250 A) |
| 带熔断器时的条件额定短路电流: | 50 kA / 800 V (160 A) |
| 100 kA / 690 V (250 A) | |
| 120 kA / 500 V (250 A) | |
| 带熔断器测定的工作等级: | gG |
| 带熔断器时的分断能力: | 120 kA |
功率输出:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 51.2 W.
(The power dissipation at full load would be 80.0 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
下述参数已经在特定条件下通过测试得到验证。开始设计之前,请联系维纳尔咨询这些条件。 |
| further utilisation category DC (IEC 60947-3): | DC-20B max. voltage between the fuses: 1000 V visible information required: Do not switch under load. |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 |
| 最小允许工作温度 | -25°C |
| 最大允许工作温度 | 55°C |
| 用于运输和存储时的最小允许温度 | -25°C |
| 适用熔断器 IEC 60269-2-1 (I) / DIN VDE 0636-201 尺寸1 最大23 W 损耗功率 | |
| distance to grounded parts = 0mm at 120kA | |
| Special operating conditions corresponding to IEC / EN 61439-1 may yield to foulty activations of pilot switches and fuse monitors. The operating conditions have to be considered for the analysis of status signals. | |
| 防护等级 IP30 正面, 取决于安装时的连接区域 |
| 机械数值 | |
| 宽 x 高 x 厚: | 100 x 781 x 274 |
| 重量: | 1194.0 kg/100 |
| 适用母线: | 30, 40, 60, 80, 100, 120 x 10 |
| CT can be integrated in the device: | ja |
| CT can be integrated in the CT module: | ja |
| 正面防护等级: | IP30 |
| 连接端 | |
| screw connection | |
| 原材料性能 | |
| halogen-free: | Yes |
| 符合 IEC 60947-3 的熔断器组合电器,只有在作为没有分断能力的熔断器式隔离器时、在不超过额定绝缘电压使用并进行相应的标识时,才允许超过额定工作电压运行。 | |
|
Montageset erforderlich, siehe Zubehör |
|
| 所使用熔断器的允许损耗功率: | 32 W |
| requirements for contact parts: |
Fuse links with silver-plated contact pieces recommended. For fuse links with nickel-plated contact pieces, a reduction factor of 0.8 is to be observed. |
33650
000A
安装套件,带 3 个螺栓
适用于将母线连接至打孔母线,包括定位器
尺寸 1 - 3
更多
33651
000A
安装套件,带 3 个挂钩
用于不打孔安装至母线系统,带或不带 CrossLink® 防触摸保护盖罩
尺寸 1 - 3
适用于: QS185-...
更多
33652
000A
绝缘螺钉延长件,用于挂钩
适用于使用标准工具安全地带电工作
尺寸 1 - 3
更多
33648
000A
框端子连接组件 70 mm² - 240 mm²
包含背面盖罩
尺寸 1 - 3
更多
33649
000A
框端子连接组件 120 mm² - 300 mm²
包括背面盖罩
尺寸 1 - 3
更多
33733
000A
连接空间盖罩
通用于尺码 1 - 3 的 NH 导轨和条形连接器 800 A
尺寸 1- 3
更多
33758
000A
侧面条形支架
适用于正面盖罩
尺寸 00 - 3
更多
33113
000
侧面盖架
适用于正面盖罩
尺寸 00 - 3
更多
33647
000A
背面盖板,适用于连接空间盖章
尺寸 1 - 3
更多
33642
000A
信号开关
同时适用于 250 V AC / 5 A, 30 V DC / 4 A
QUADRON®185Power Speed 尺寸 00、1、2、3
更多
33762
000A
通用电流互感器模块
适用于安装在连接空间中
尺寸 1 - 3
更多
37277
000A
333 mV 电流互感器,200 A
size CT1
class 1
更多
37279
000A
333 mV 电流互感器,400 A
size CT1
class 1
更多
37278
000A
333 mV 电流互感器,250 A
size CT1
class 1
更多
37287
000A
333 mV 电流互感器,400 A
size CT1
class 0.5s
更多
37288
000A
333 mV 电流互感器,500 A
size CT1
class 0.5s
更多
37285
000A
333 mV 电流互感器,200 A
size CT1
class 0.5s
更多
37281
000A
333 mV 电流互感器,200 A
size CT1
class 0.5
更多
37282
000A
333 mV 电流互感器,250 A
size CT1
class 0.5
更多
37286
000A
333 mV 电流互感器,250 A
size CT1
class 0.5s
更多
37283
000A
333 mV 电流互感器,400 A
size CT1
class 0.5
更多
37280
000A
333 mV 电流互感器,500 A
size CT1
class 1
更多
37284
000A
333 mV 电流互感器,500 A
size CT1
class 0.5
更多
37200
000A
电流互感器 200 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 1
更多
37201
000A
电流互感器 250 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 1
更多
37202
000A
电流互感器 400 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 1
更多
37203
000A
电流互感器 500 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 1
更多
37204
000A
电流互感器 200 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37205
000A
电流互感器 250 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37206
000A
电流互感器 400 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37207
000A
电流互感器 500 A / 5 A
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37208
000A
电流互感器 200 A / 5 A,带符合性声明
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
stock sale
更多
37209
000A
电流互感器 250 A / 5 A,带符合性声明
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37210
000A
电流互感器 400 A / 5 A,带符合性声明
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
37211
000A
电流互感器 500 A / 5 A,带符合性声明
size CT1
1.5 VA / 精度等级 0.5
更多
获取联系人
跳转至联系页面
电话:+86 10 67870300
邮箱:info@woehner.com.cn
网站:woehner.com.cn