L'Entreprise
Innovations
Produits
The picture may show a similar product.
Référence 31545 000
fusible cylindrique 12 A
1000 V DC, gPV
10 x 38
| Groupe de produits | 22 |
| Sous-groupe | 25 |
| Dimensions de l'emballage | 10 |
| EAN | 4021267315450 |
| ECLASS 14.0 | 27142002 |
| ETIM 5.0 | EC002704 |
| ETIM 8.0 | EC002704 |
| ETIM 10.0 | EC002704 |
Normes
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014
IEC 60269-6:2010 + A1:2018
| Taille: | 10x38 |
| Details IEC | |
| Normes | |
|
IEC 60269-1:2006 + A1:2009 + A2:2014 IEC 60269-6:2010 + A1:2018 |
| Electrical data IEC | |
| Courant assigné (IEC): | 12 A |
| Tension assignée (IEC) CC: | 1000 V |
| operation class | gPV |
| Pouvoir coupure assigné CC | 30 kA |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 1,5 W.
(The power dissipation at full load would be 2,4 W.)
| Charactéristiques mécaniques | |
| L x H x P: | 10 x 10 x 38 |
| Poids: | 0,6 kg/100 |
| Charactéristiques des matériaux | |
| Material: | Porcelain |
| halogen-free: | Yes |
Trouver votre contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com