Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 32071 000AC
EQUES 60Classic
busbar adapter 250 A, 3-pole
with laminated copper (bottom), with UL approval
105 x 200
phase distance 35 mm
připojení na systém zdola
pro ABB T3, T4, XT3, XT4 / Eaton NZM2 / Schneider Electric NSX 250 / Siemens 3VA12, 3VA20, 3VA21, 3VA22
pro přípojnici 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 a profilové přípojnice
System
60Classic
| Produktová skupina | 05 |
| Podskupina | 36 |
| velikost balení | 1 |
| EAN | 4021267320713 |
| ECLASS 14.0 | 27370304 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 8.0 | EC001531 |
| ETIM 10.0 | EC001531 |
Standardy
IEC 61439-1:2020
Schválení dle norem
for UL feeder circuits >250V
CCC schválení: certifikace není vyžadována
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Elektrické údaje IEC | |
| Jmenovitý proud (IEC): | 250 A |
| jmenovité napětí (IEC) AC: | 690 V |
| jmenovité izolační napětí Ui AC: | 800 V |
| jmenovité přepětí Uimp : | 6 kV |
| Supplementary data IEC | |
|
The following values have been verified with tests under certain conditions. Please ask Wöhner for this conditions before designing your panel. |
| min. permitted operation temperature | -40°C |
| for UL feeder circuits >250V |
| Elektrické údaje UL | |
| jmenovitý proud (UL): | 250 A |
| jmenovité napětí (UL) AC: | 600 V |
| jmenovitá frekvence (UL): | 50 / 60 Hz |
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 105 x 200 x 35 |
| hmotnost: | 164,0 kg/100 |
| póly: | 3-pólový |
| pro přípojnici: | 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 a profilové přípojnice |
| Vlastnosti materiálu | |
| halogen-free: | Yes |
| There must be a clearance of at least 10 mm above the article to remove it from the busbar system. | |
|
Movable fastening rails with M4 slide nuts for safe mounting of the switching devices. |
|
|
the short-circuit capacity of the combination of adapter and MCCB depends on the MCCB |
|
| for UL feeder circuits >250V |
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com