Společnost
Innovations
Produkty
Obrázek může zobrazovat podobný produkt.
Part No.: 32214 000
EQUES 60Classic
přípojnicový adaptér 200 A
připojovací svorky 6 - 70 mm² (shora)
108 x 222
připojení na systém shora
pro přípojnici 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 a profilové přípojnice
System
60Classic
| Produktová skupina | 05 |
| Podskupina | 36 |
| velikost balení | 1 |
| EAN | 4021267322144 |
| ECLASS 14.0 | 27370304 |
| ETIM 5.0 | EC001531 |
| ETIM 8.0 | EC001531 |
| ETIM 10.0 | EC001531 |
Standardy
IEC 61439-1:2020
UL 508
Schválení dle norem
CSA , UL , DNV GL
typové číslo: 60200
EAC Type: EQ
UL file: E123577, UL category (for USA): NMTR2 https://www.ul.com
UL file: E123577, UL category (for Canada): NMTR8 https://www.ul.com
CSA file: 110285, CSA class: 3211-37 https://directories.csa-international.org
CCC schválení: certifikace není vyžadována
| Detaily IEC | |
| Standardy | |
| IEC 61439-1:2020 |
| Elektrické údaje IEC | |
| Jmenovitý proud (IEC): | 200 A |
| jmenovité napětí (IEC) AC: | 690 V |
| jmenovité izolační napětí Ui AC: | 800 V |
| jmenovité přepětí Uimp : | 6 kV |
| jmenovitá proudová špičková výdrž Ipk max.: | 46.9 kA |
power dissipation of the article:
The power dissipation at a typical load of 80 % results to 10,6 W.
(The power dissipation at full load would be 16,6 W.)
| Supplementary data IEC | |
|
The following values have been verified with tests under certain conditions. Please ask Wöhner for this conditions before designing your panel. |
| max. povolené napětí (IEC) DC: | 800 V |
| min. permitted operation temperature | -40°C |
| Detaily UL | |
| Standardy | |
| UL 508 |
| Elektrické údaje UL | |
| jmenovitý proud (UL): | 200 A |
| jmenovité napětí (UL) AC: | 600 V |
| jmenovitá frekvence (UL): | 50 / 60 Hz |
| SCCR unprotected max.: | 10 kA |
| 3 cycles (without OPD) @ 600 V AC |
| Mechanické údaje | |
| Š x V x H: | 108 x 222 x 39 |
| hmotnost: | 84,2 kg/100 |
| póly: | 3-pólový |
| pro přípojnici: | 12, 15, 20, 25, 30 x 5, 10 a profilové přípojnice |
| Vlastnosti materiálu | |
| halogen-free: | Yes |
| There must be a clearance of at least 10 mm above the article to remove it from the busbar system. | |
|
Movable fastening rails with M4 slide nuts for safe mounting of the switching devices. |
|
32937
000
posuvná matice M5
pro: 32168, 32214, 32215, 32216
Více
Find your contact
to the contact site
Wöhner GmbH & Co. KG
Elektrotechnische Systeme
Mönchrödener Str. 10
96472 Rödental
Order hotline (Germany)
+49 9563 751 161
order@woehner.de
Technical hotline (Germany)
+49 9563 751 260
support@woehner.com